Kuo skiriasi hidrogelio lęšiai nuo silikono-hidrogelio kontaktinių lęšių?

Pagrindinis šių lęšių skirtumas - deguonies pralaidumas ir vandens kiekis.

Hidrogelio lęšiai yra senos kartos kontaktiniai lęšiai, kurių populiarumas mažėja jau gerą dešimtmetį. Šiuose lęšiuose deguonį akiai perduoda lęšyje esantis vanduo. Todėl kuo hidrogelio lęšiuose vandens kiekis didesnis, tuo daugiau deguonies jie praleidžia. Dažnai didesnis vandens kiekis lemia ir didesnį komfortą akyje. Didesnio vandeningumo lęšiai būna patogesni, tačiau dėl to jie būna ir minkštesni. O tai reiškia, kad tokius lęšius sunkiau įsidėti ir juos lengviau suplėšyti, pvz. netyčia užkabinus nagu. Kad ir koks didelis vandens kiekis bebūtų hidrogelio lęšiuose, tačiau jų deguonies pralaidumas yra vis tiek per mažas, kad juos būtų galima nešioti visą parą. Dėl šios priežasties, šio tipo lęšius dažniausiai galima nešioti iki 12 valandų per parą. Hidrogelio lęšių pvz.: Soflens 59, Frequency 55, Acuvue 2, 1-day Acuvue Moist.

Silikono-hidrogelio (dažnai vadinami tiesiog silikoniniais) lęšiai yra naujos kartos lęšiai, deguonies praleidžiantys 5-6 kartus daugiau nei hidrogelio lęšiai. Šiuose lęšiuose pagrindinis deguonies pernešėjas akiai yra nebe vanduo, o silikonas. Silikono-hidrogelio kontaktiniai lęšiai dar yra skaidomi į tris papildomas kartas.

Pirmoji karta sukurta maždaug prieš dešimt metų. Šios kartos lęšiams būdingas požymis - mažas vandeningumas ir didelis deguonies pralaidumas. Pirmos kartos lęšiuose, net ir nedaug didėjant vandens kiekiui, jų deguonies pralaidumas stipriai mažėja. Todėl siekiant didesnio deguonies pralaidumo ir mažinant vandens kiekį lęšyje, pirmos kartos silikono-hidrogelio lęšiai yra gan kieti. Juos patogu mokintis dėtis pradedančiajam nešiotojui, tačiau dėl savo kietumo tokie lęšiai nėra labai patogūs. Pirmai kartai priskiriami lęšiai: PureVision, Air Optix Night&Day.

Antroji silikono-hidrogelio lęšių karta nedaug skiriasi nuo pirmosios, tačiau ji savo sudėtyje turi papildomą drėkinimo agentą, kuris leidžia padidinti vandens kiekį lęšyje neprarandant deguonies pralaidumo. Antrai kartai priskiriami kontaktiniai lęšiai: Acuvue Advance, Acuvue Oasys.

Naujausia silikono-hidrogelio kontaktinių lęšių karta yra trečia. Šios kartos lęšių medžiagos struktūra kitokia nei pirmosios ir antrosios, todėl ji leidžia išlaikyti ir didelį vandens kiekį lęšyje, ir didelį deguonies pralaidumą. Trečiai kartai priskiriami kontaktiniai lęšiai: Biofinity, PremiO, Avaira.

Silikono-hidrogelio kontaktiniai lęšiai savo savybėmis yra žymiai pranašesni už hidrogelio kontaktinius lęšius, tačiau kai kurie žmonės yra alergiški silikono medžiagai ir dėl to gali nešioti tik hidrogelio lęšius. Taip pat hidrogelio lęšiai gali būti renkamiesi ir dėl mažesnės jų kainos.

Kitos temos